Gençliğin Bakanı Üniversitemiz Gençleri ile Buluştu
Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Artı Kariyer Öğrenci Kulübü’nün düzenlediği programda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda üniversitemiz öğrencileriyle bir araya geldi.

Programın açış konuşmasını yapan Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin Karabük Üniversitesi’nin kısa sürede hızla gelişerek, Türkiye’nin en çok ilgi duyduğu üniversitesi haline geldiğini belirtti ve bundan gurur duyduğunu da söyledi. 

Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Üniversitesi geliştikçe daha ne gibi yeni adımlar atılabileceği, eğitim gören gençlerin hayatını kolaylaştıracak yöntemler konusunda çalışmalar yaptıklarını da kaydetti.

“Genç yaşta yol alıp, zorluklara göğüs germelisiniz”

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Bakan Kılıç konuşmasının başında Karabük Üniversitesi’nde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek ilkokuldan beri spor yaptığını, yüzme, binicilik, kayak ve tenisle uğraştığını belirtti.

“15 Temmuz gecesi Türk gençliği cevabını verdi”

Türk gençlerinden beklentisinin ne olduğu sorusuyla ilgili olarak Bakan Kılıç şu yanıtı verdi: “15 Temmuz gecesi darbe girişimi gibi bir şey yaşandığında ne yapılabilir diye sorgulanıyordu. 15 Temmuz gecesi bütün olumsuzlukların içerisindeki yapısıyla aslında olumlu şeyleri ortaya çıkarttı. Türk gençliğinin devletine milletine, bayrağına, demokrasisine ve anayasasına olan bağlılığını ortaya koydu. Seçtiği yöneticilerin sahibi olduğunu ortaya koydu, bununla birlikte Türk gençliği istenen noktadaki cevabını verdi.”

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!