Rektörlük Kupasında Akademik - İdari Futbol Turnuvasında şampiyon Belli Oldu.
Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak farklı spor dallarında düzenlenen Rektörlük Kupası sahiplerini buldu.

Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu’nda gerçekleşen Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası’nın finali dün akşam yapıldı. Üniversitemizin akademik ve idari birimlerinde görevli personel ile fakülte ve yüksekokullarda öğrenim gören öğrencilerin farklı gruplarda 28 takım halinde mücadele ettiği turnuvada akademik – idari grubunun şampiyonu İlahiyat Fakültesi oldu.

İlahiyat Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu’nun karşı karşıya geldiği final maçında İlahiyat Fakültesi şampiyon oldu. Şampiyon takıma kupayı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’dan aldı. İkinci olan Yabancı Diller Yüksekokulu’na da kupayı İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer takdim etti.

Öğrenciler grubunun şampiyonu ise 3 Haziran Cuma günü Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu arasında oynanacak final maçı ile belirlenecek.

Masa Tenisi Turnuvası’nda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sekreteri Sami Demirtaş birinci, Adalet Meslek Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Akyürek ikinci, Personel Dairesi Şube Müdürü Süleyman Ateş de üçüncü oldu.

Erkek ve kız öğrencilerin iki kategoride yarıştığı Satranç Turnuvası’nda ise kızlarda Çağlar Çağılcı birinci, Fahriye Boz ikinci, Aslıhan Yokça üçüncü olurken, erkekler kategorisinde ise Onat Arif Türkmenoğlu birinciliği, Onur Şentürk ikinciliği ve Şafak Cancı da üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren sporculara ödülleri İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer tarafından verildi.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!